Czy kask na rower jest obowiązkowy?

1
4094
Czy kask na rower jest obowiązkowy?

Czy kask na rower jest obowiązkowy?

Czy kask na rower jest obowiązkowy?

W kraju nie ma żadnego obowiązku jeżdżenia na rowerze w kasku. Zaleca się jednak ten rodzaj ochrony głowy, ponieważ znacznie poprawia bezpieczeństwo rowerzysty i ogranicza urazy w przypadku wypadku.

Przede wszystkim dzieci oraz kolarze powinni używać kasków. To dobre zabezpieczenie podczas górskich przejażdżek po nierównym terenie.

1 KOMENTARZ

  1. Uważam, że powinien być obowiązkiem, choćby nieformalnym, ale każdego z nas. Ubranie kasku na rower nic nie kosztuje. No poza tym, że musimy go zakupić, ale nie jest to wielki wydatek w porównaniu z tym, ile może dla nas zrobić. Ja nie wyobrażam sobie wsiąść na rower bez kasku. Kiedyś jeździłam tylko bez, ale odkąd przeprowadziłam się do Trójmiasta, gdzie korzystam ze ścieżek rowerowych – zawsze ubieram kask. Tam naprawdę jeżdżą bardzo szybko ! Momentami jest dość niebezpiecznie. Większość osób zakłada kask. Nawet rolkarze, czy jeżdżący na hulajnodze, bo po prostu nigdy nie wiemy, co może się wydarzyć. Nie trudno o kolizję. Kask powinniśmy zakładać w szczególności małym dzieciom, gdyż nie mają one jeszcze dostatecznie opanowanej koordynacji ruchowej na rowerze. Kask choć niepozorny może uchronić naszą głowę przed niebezpiecznymi urazami, a nawet lekkim wstrząśnieniem mózgu. Ktoś mi kiedyś powiedział, że noszenie kasku na rowerze to obciach. To nieprawda. Ludzie, zakładajcie kaski a dacie dobry przykład innym!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here