Czy odzież kolarska jest przeznaczona tyko dla profesjonalistów?

0
199
Czy odzież kolarska jest przeznaczona tyko dla profesjonalistów?

Odzież kolarska kojarzy nam się przede wszystkim z profesjonalną jazdą na rowerze oraz wyścigach. Nie oznacza to jednak, że została zaprojektowana jedynie z myślą o zawodowych kolarzach.

 

Czym charakteryzuje się odzież kolarska?

Projektanci odzieży kolarskiej doskonale wiedzą, jak duży wpływ na jazdę ma aerodynamika. Z myślą o tym zostały stworzone serie ubrań, które nie stanowią dodatkowej bariery dla powietrza. Każda część garderoby dokładnie przylega do ciała. W trakcie jazdy powietrze ślizga się po nas, nie zatrzymując nigdzie.

Dopasowane ubrania to też większe bezpieczeństwo. Zostały pozbawione jakichkolwiek elementów wystających. Ich gładka tekstura nie zaczepi się o żadną część roweru. Linie damskie oraz męskie różnią się od siebie krojem, żeby jeszcze lepiej mogły przylegać do ciała. Jeżeli odpowiednio wybierzemy zestaw, będzie na nas leżał niczym druga skóra. A należy zaznaczyć, że dobre dopasowanie jest też kluczem do wygody.

Szycie ubrania z jednej części materiału sprawia, że produkty są dużo wytrzymalsze. Nawet podczas kontaktu z nierówną powierzchnią, czy w razie upadków nie przedzierają się łatwo. Nici są bardzo silne i jednocześnie nie podrażniają ciała swoją teksturą. Ubranie kolarskie jest ochroną dla naszego ciała. Duża rolę w tej kwestii odgrywają spodenki, które mają ochronną wkładkę w kroku. 

Powyższe cechy odzieży kolarskiej są bardzo ważne dla osób, które profesjonalnie uprawiają ten sport. Jednak równie przydatne okazują się podczas codziennej aktywności na rowerze. Z odzieży kolarskiej tak samo mogą korzystać zawodowcy jak i zwykli użytkownicy jednośladu. Szczególnie przy długich i wymagających trasach lub warunkach z pewnością docenimy jej zalety.

Technologicznie opracowane materiały

Polska firma Raso zapewnia najlepszej jakości ubrania kolarskie, które dopasujemy do każdego stylu oraz intensywności jazdy. 

Cechy szczególne, które możemy spotkać w ubraniach kolarskich marki to wysoka wytrzymałość. Projektanci doskonale zdają sobie sprawę, że będziemy w nich w nieustannym ruchu. Ważne jest więc, by materiał nie przecierał się ani nie snuł. Każda z takich sytuacji prowadzi do znacznego osłabienia tkaniny.

Ubrania odprowadzają nadmiar wilgoci na zewnątrz i nie doprowadzają do zbytniego przegrzania się organizmu. Jednocześnie ciepło naszego ciała nie ucieka, dzięki termoizolacyjnym właściwościom. Szczególnie linie dedykowane na chłodniejsze dni dbają o dobrą temperaturę naszego ciała nie przepuszczając zimna. W przypadku użytkowania produktów w zmiennych warunkach pogodowych warto jest zadbać by posiadały dodatkową warstwę, która będzie chronić przed wodą oraz wiatrem z zewnątrz. 

Materiał jest bardzo miękki i delikatny, nie podrażnia skóry w miejscach, w których ociera się o nią. Nawet te elementy, które znajdują przy zgięciach ciała nie powodują dyskomfortu. 

Odzież kolarska – wygoda codziennej jazdy

Profesjonalna odzież kolarska sprawi, że nawet długie trasy będą wiązały się jedynie z przyjemnymi odczuciami. Doskonałe dopasowanie oraz opracowanie materiału potęgują poczucie zadowolenia podczas jazdy.

Większość z produktów odzieży kolarskiej ma małe kieszonki, do których możemy włożyć np. klucz do domu. Jest to praktyczne udogodnienie, które pomoże nam ominąć zakładania dodatkowego plecaka, czy nerki. 

Linie odzieżowe dedykowane dla kolarzy dzielone są w zależności od pory roku, w której chcemy je używać. Dzięki temu możemy wybierać od bardzo cienkich materiałów po termoizolacyjną garderobę. Wybierz dla siebie model również ze względu na dopasowanie do Twojego gustu. Różnorodne kolory i wykończenia sprawiają, że możemy znaleźć idealny zestaw dla siebie. 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here