Nowa szczoteczka do zębów – na co zwrócić uwagę?

0
173

Chcesz kupić nową szczoteczkę do zębów i stoisz przed dylematem – którą wybrać? Wątpliwości są zrozumiałe, ponieważ mamy dziś bardzo duży wybór urządzeń. Dla przeciętnego użytkownika różnice między nimi są trudne do zauważenia. Dlatego w jasny sposób przedstawiamy ich najważniejsze cechy. Sprawdź na co zwrócić uwagę przy wyborze nowej szczoteczki do zębów.

Nowoczesność dla zdrowia – szczoteczki elektryczne

Szczoteczki elektryczne znane są na świecie od kilku dekad, ale zainteresowanie nimi w Polsce wzrosło najbardziej na przestrzeni ostatnich lat. Zasługą tego jest głównie łatwiejszy dostęp do wiedzy, edukacja zdrowotna uświadamiająca jak ważną częścią zdrowia jest profilaktyka przeciwpróchnicza.

Skuteczność szczoteczek elektrycznych wielokrotnie przewyższa możliwości szczoteczek manualnych. Prędkość i intensywność jej ruchów powoduje, że płytka nazębna nie ma żadnych szans. Systematyczne używanie jednego z nowoczesnych urządzeń do higieny jamy ustnej sprawia, że biofilm powstający na zębach jest bezwzględnie usuwany. To chroni przed tworzeniem się kamienia nazębnego i osłabieniem szkliwa.

Wszystkie rodzaje szczoteczek elektrycznych (dentilove.pl/szczoteczki-do-zebow/szczoteczki-elektryczne) znacznie zmniejszają ryzyko powstawania próchnicy. Dokładne oczyszczenie zębów, także w trudno dostępnych przestrzeniach, zapobiega przykremu zapachowi z ust. Zasługą szczoteczki elektrycznej jest zdecydowana redukcja szans na działalność bakterii, które są odpowiedzialne za stany zapalne dziąseł.

Rodzaje szczoteczek elektrycznych

Zanim przystąpisz do kupna swojej nowej szczoteczki elektrycznej, zwróć uwagę na ich rodzaje. W ofercie dobrych sklepów możesz znaleźć:

  • Szczoteczki elektryczne rotacyjne – dzięki okrągłej końcówce ruchy generowane przez to urządzenie umożliwiają dotarcie włosia dokładnie wokół każdego zęba. Tym sposobem płytka nazębna zostaje rozbita i wymieciona także w szczelinach i w linii dziąseł.

  • Szczoteczki elektryczne działające w technologii 2D – to dobrze znane i wypróbowane modele, które wykonują jednocześnie ruchy oscylacyjne i rotacyjne.

  • Szczoteczki elektryczne działające w technologii 3D – egzemplarze o wyższym stopniu zaawansowania. Oprócz ruchów oscylacyjno-rotacyjnych, wykonują również ruchy pulsacyjne. To swoiste połączenie potencjału pozwala osiągnąć większą precyzję i skuteczność czyszczenia zębów. Pulsacyjny ruch w linii przód-tył gwarantuje nawet do 40 000 ruchów na minutę.

Warto wiedzieć, że szczoteczka soniczna pod względem technicznym także jest szczoteczką elektryczną. Ale dzięki wykorzystaniu właściwości ultradźwiękowych – ujmuje się ją w odrębnej kategorii.

Najpopularniejsze szczoteczki elektryczne

Najpopularniejsze szczoteczki elektryczne cieszą się dużym powodzeniem wśród użytkowników i są też polecane przez dentystów. Chcesz wiedzieć co polecają specjaliści? Sprawdź najnowszy ranking szczoteczek elektrycznych.

Wybierając nowe urządzenie weź pod uwagę swoje oczekiwania. Producenci oferują szczoteczki elektryczne, które mogą pełnić wiele funkcji, jak np.:

  • Tryb wybielania zębów – szczególnie przydatny dla osób, które chcą pozbyć się nieestetycznych przebarwień po kawie, herbacie, czerwonym winie.

  • Tryb delikatny i bardzo delikatny – idealny w sytuacji nadwrażliwości, po zabiegach stomatologicznych lub podczas leczenia ortodontycznego.

  • Czyszczenie języka – praktyczna funkcja, dzięki której Twoja higiena jamy ustnej będzie na najwyższym poziomie.

  • Współpraca z aplikacją mobilną – daje możliwość zaawansowanej kontroli nad myciem zębów, dzięki wbudowanemu czujnikowi.

Niekwestionowanym liderem w dziedzinie szczoteczek elektrycznych jest Oral-B. Wieloletnie doświadczenie tej marki zaowocowało szerokim wachlarzem modeli o rozmaitych funkcjonalnościach. Wśród nich znajdziesz szczoteczki elektryczne dla całej rodziny – także dla jej najmłodszych członków.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here