Redukcja cellulitu – sprawdzone zabiegi

0
389
Redukcja cellulitu – sprawdzone zabiegi

Pofałdowana, nierówna skóra na udach z małymi dołeczkami to źródło kompleksów i frustracji dla wielu kobiet. Walka z cellulitem może wydawać się bezowocna, jeśli korzystasz wyłącznie z domowych metod. Dzięki najnowszym osiągnięciom technologicznym medycyna estetyczna oferuje wiele skutecznych rozwiązań. Poznaj nieinwazyjne zabiegi, które umożliwiają faktyczną redukcję cellulitu.

Dlaczego mam cellulit?

Cellulit, nazywany też pomarańczową skórką, to tzw. lipodystrofia typu kobiecego. Zaburzeniu ulega struktura podskórnej tkanki tłuszczowej. Z problemem cellulitu boryka się około 90% kobiet. Do powstawania pomarańczowej skórki przyczynia się nieprawidłowe funkcjonowanie układu limfatycznego oraz zaburzenia równowagi hormonalnej organizmu. Cellulit częściej dotyczy osób z nadwagą i otyłością, chociaż może również wystąpić u osób o prawidłowej masie ciała.

Cellulit występuje u kobiet w każdym wieku, począwszy od okresu dojrzewania. Pogłębia się wraz z postępującym procesem starzenia się skóry, ponieważ włókna kolagenowe tracą swoją elastyczność i zdolność podtrzymywania tkanki podskórnej. Nieregularne zgrubienia na skórze i podskórne guzki pojawiają się najczęściej w okolicy brzucha, bioder, pośladków oraz po wewnętrznej stronie ud.

Czy całkowita redukcja cellulitu jest możliwa?

Cellulit to niezwykle powszechny problem kosmetyczny, który w przeszłości był praktycznie niemożliwy do wyleczenia. Dzięki nowym niechirurgicznym technologiom specjaliści medycyny estetycznej mogą teraz przeprowadzać skuteczną redukcję cellulitu, usuwając jego przyczyny. Dzięki profesjonalnej terapii możliwe jest wygładzenie charakterystycznych wgłębień i przywrócenie jędrniejszej tekstury skóry. Rzadko jednak udaje się usunąć cellulit za pierwszym razem. Dla uzyskania optymalnych efektów konieczne jest wykonywanie zabiegów antycellulitowych w odpowiednich seriach. Jak podkreślają eksperci z warszawskiej Kliniki Miracki, w terapii cellulitu i modelowaniu sylwetki praktykuje się łączenie różnych technologii, co pozwala na wzmocnienie efektów. Dokładny plan leczenia ustala specjalista na podstawie wywiadu z pacjentem.

Sprawdzone zabiegi na cellulit

Lekarze medycyny estetycznej i kosmetolodzy polecają wiele zabiegów na cellulit. Terapia powinna być dobrana indywidualnie, ponieważ zarówno przyczyny powstawania, jak i forma cellulitu mogą się od siebie różnić w zależności od osoby. Poniżej przedstawiamy najczęściej stosowane, nieinwazyjne metody redukcji cellulitu:

  • Endermologia – zabieg polega na intensywnym masażu problematycznych obszarów ciała za pomocą urządzenia złożonego z dwóch rolek, zmotoryzowanej klapki i systemu próżniowego. Zabieg pobudza drenaż limfatyczny, ujędrnia skórę i stymuluje redukcję tkanki tłuszczowej, przyczyniając się do usuwania cellulitu.
  • Zabieg mikrofalami Coolwaves™ – innowacyjna metoda modelowania ciała opracowana przez markę DEKA. Mikrofale wykazują wysokie powinowactwo do tkanki tłuszczowej, dzięki czemu redukują zarówno głębokie, jak i powierzchniowe warstwy tkanki tłuszczowej, odpowiedzialne za powstawanie cellulitu.
  • Fala uderzeniowa – metoda opracowana  przez szwajcarską firmę medyczną Storz Medical. Fale akustyczne tymczasowo zwiększają przepuszczalność błon komórkowych. To przyspiesza wymianę międzykomórkową, rozpuszcza złogi tłuszczu i poprawia napięcie skóry.
  • Zabieg iniekcyjny Alidya – to zabieg oparty na mezoterapii igłowej. Polega na wstrzyknięciu w miejsce objęte cellulitem niewielkiej ilości specjalistycznego preparatu, który ma zdolność wyłapywania jonów żelaza z macierzy komórkowych – jednej z głównych przyczyn tworzenia się pomarańczowej skórki.

Ważnym elementem skutecznej redukcji cellulitu jest regularna aktywność fizyczna oraz dieta. Pamiętaj o tym nawet jeśli zdecydujesz się na profesjonalne modelowanie ciała w gabinecie medycyny estetycznej. Zdrowy styl życia pozwoli Ci utrzymać efekty terapii antycellulitowej na dłużej.

W razie innych pytań zapraszamy do kontaktu ze specjalistami z Kliniki Miracki w Warszawie.

Zapraszamy także do naszego sklepu po kremy pozabiegowe: https://doctorlaser.pl/

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here