Windsurfing – wszystko, co warto o nim wiedzieć

0
521
Windsurfing - wszystko, co warto o nim wiedzieć

Sporty wodne największą popularnością cieszą się m.in. w krajach śródziemnomorskich. Mimo to w ciągu kilku ostatnich lat odnotowano znaczny wzrost zainteresowania poszczególnymi dyscyplinami uprawianymi na Morzu Bałtyckim. Należy do nich przede wszystkim windsurfing, który w 1984 roku został zdefiniowany jako dyscyplina żeglarska. Co więc warto wiedzieć o tego typu sporcie i czy każdy może rozpocząć jego naukę? Z pomocą przychodzi szkoła FunSurf, dla której windsurfing stanowi nieodłączną część życia.

kursy wingfoila

Szkoła windsurfingu FunSurf

Rozpoczęcie nauki sportów wodnych powinno odbywać się pod okiem profesjonalistów, którzy zadbają o Twoje bezpieczeństwo oraz dopilnują, aby szkolenie przyniosło satysfakcjonujący efekt. Doskonałym wyborem będzie zatem szkoła windsurfingu FunSurf, posiadająca ponad 25-letnie doświadczenie w swoim fachu. Szkoła oferuje profesjonalne kursy i obozy dla osób początkujących, jak i zaawansowanych. Oferta obejmuje osoby dorosłe, a także dzieci i młodzież. Zespół FunSurf wyróżnia się nieszablonowym podejściem do szkoleń, polegającym na luźnym i nie stresującym, a jednocześnie skutecznym programie, przygotowanym przez szkołę. Kursanci mogą liczyć na pełne wsparcie i wyrozumiałość na każdym etapie nauki, bez względu na wiek, czy poziom umiejętności. Ponadto szkoła windsurfingu oferuje najnowocześniejszy sprzęt, który udostępniany jest kursantom według ich potrzeb. Chcesz dowiedzieć się więcej? Odwiedź windsurfing.com.pl!

szkola windsurfingu

Jak wyglądają kursy windsurfingu i na co się przygotować?

Windsurfing sam w sobie polega na pływaniu na desce z przymocowanym pędnikiem żaglowym. Można wyróżnić kilka stylów i poziomów uprawiania tego typu dyscypliny, jednak w każdym przypadku warto pamiętać o tym, że jest sport wymagający siły i sprawności. Do sterowania żaglem w sposób bezpieczny i prawidłowy potrzebna jest sprawna i stabilna ręka, która nie zawaha się użyć większej siły w razie wystąpienia takiej potrzeby. Dlatego też kursy windsurfingu oferowane przez szkołę FunSurf skupione są głównie na nauce techniki, dzięki której utrzymanie równowagi na desce i panowanie nad żaglem staje się o wiele łatwiejsze. Podczas szkoleń kursanci przechodzą przez naukę teoretyczną, jak i praktyczną. Kursy odbywają się w trybie grupowym i indywidualnym. Zespół FunSurf dba o bezpieczeństwo i komfort wszystkich osób biorących udział w kursie, dlatego też nauka odbywa się na najnowocześniejszym sprzęcie, a sami instruktorzy charakteryzują się pozytywnym nastawieniem i wiecznym uśmiechem na twarzy. Jeżeli więc zależy Ci na rozpoczęciu przygody ze sportami wodnymi w komfortowym otoczeniu, to kursy kite i windsurfingu dostępne w ofercie szkoły sprawdzą się idealnie. Przekonaj się sam!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here