Baniaki z wodą do domu? Poznaj (jeszcze) bardziej ekologiczne rozwiązanie!

0
258
Baniaki z wodą do domu? Poznaj (jeszcze) bardziej ekologiczne rozwiązanie!

Woda mineralna z dostawą do domu to rozwiązanie dla osób, którym nie jest obojętne środowisko naturalne. Wodę w galonach możemy też spotkać w miejscach pracy oraz szpitalach czy salonach kosmetycznych. Czy jest to najbardziej ekologiczne rozwiązanie?

Dystrybutory wody dla firm czy woda z dowozem do domu to z pewnością rozwiązanie bardziej przyjazne środowisku niż kupowanie wody w jednorazowych butelkach plastikowych – szczególnie tych o pojemności 1,5 litra.

Butelki plastikowe a ekologia – wyzwanie XXI wieku!

Plastik stanowi realny problem cywilizacyjny XXI wieku. Zanieczyszcza morza, oceany, gleby, a także powietrze. Znajduje się w organizmie nie tylko ssaków morskich, ale coraz częściej również ludzi.

Co roku wyrzucamy taką ilość plastiku, która wystarczyłaby na opasanie naszej planety aż czterokrotnie. Co gorsza, odzyskujemy zaledwie 5 proc. produkowanych opakowań plastikowych. Nic dziwnego, że nasze nawyki konsumenckie się zmieniają. Coraz więcej osób myśli o kolejnych pokoleniach – swoich dzieciach i wnukach – i o tym, by pozostawić im naszą planetę w jak najlepszym stanie.

Dystrybutor wody do firm, woda w baniakach do domu – czy to dobry pomysł?

Chcąc zmniejszyć zużycie generowanych odpadów z plastiku niektóre osoby sięgają po takie rozwiązania jak woda z dowozem do domu. Zamówienie wody do domu to brak konieczności dźwigania ciężkich butelek lub zgrzewek – a więc większa wygoda, a także mniejsze zużycie plastiku. Niestety, woda w baniakach do domu ma też swoje minusy. Baniaki są dość ciężkie, a przez to nie każdy może je wymieniać, a dostawa często odbywa się raz w miesiącu przez co trzeba mieć miejsce na przechowywanie galonów. Ponadto, nie jest to relatywnie tania usługa choć bardziej opłacalna niż kupowanie wody butelkowanej w sklepie. Czy istnieją tańsze, wygodniejsze w użyciu i jeszcze bardziej ekologiczne rozwiązania? Tak, to filtrowanie wody!

Filtrowanie wody – szybkie, skuteczne i przyjazne środowisku!

Smaczną wodę z łatwością możemy uzyskać bez plastikowych butelek jednorazowego użytku. Świetnie nadają się do tego dzbanki z filtrem, a także filtry przepływowe poprawiające jakość wody już w miejscu jej poboru, dzięki czemu możemy nalewać ją do szklanki prosto z kranu.

Dzbanki z filtrem mogą nam służyć wiele lat uwalniając nas tym samym od plastiku. Różnica widoczna jest już po kilku dniach!

Filtry usuwają z wody związki chloru – a co za tym idzie poprawiają jej zapach i smak. Na dodatek posiadają filtr zatrzymujący drobinki np. rdzy. Usuwają także pestycydy i metale ciężkie.

Na rynku dostępny jest także system Flow Comfort – dzięki niemu, i za sprawą specjalnej baterii trójdrożnej, możemy w momencie odkręcania kranu decydować czy chcemy mieć dostęp do wody filtrowanej czy wodociągowej ciepłej lub zimnej! Więcej informacji o filtrach do wody znajdziesz na stronie https://dafi.pl/blog/.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here