Elektryczne podgrzewacze wody i fotowoltaika – ekologicznie i ekonomicznie!

0
383
Elektryczne podgrzewacze wody i fotowoltaika – ekologicznie i ekonomicznie!

Podgrzewacze wody są coraz częściej wybieranym przez inwestorów rozwiązaniem. Wpływa na to kilka czynników – są ekologiczne, bezpieczne i tanie. Jakie jeszcze dają korzyści?

Elektryczne podgrzewacze wody nie muszą być drogie w eksploatacji. Nowoczesne urządzenia, zwłaszcza przepływowe, to duża oszczędność – nie tylko pieniędzy, ale także środowiska naturalnego. Nic dziwnego, że są chętnie wybierane przez inwestorów. Ale po kolei.

Przepływowe podgrzewacze wody – ekologicznie i wygodnie!

Brak ciepłej wody to duży problem. Pojawia się przede wszystkim w wiekowych kamienicach, na działkach, w altankach czy domkach letniskowych. Niestety, często nie ma możliwości podłączenia budynku do sieci grzewczej. Nierzadko nie ma też przyłącza gazowego, które pozwoliłoby – np. za sprawą gazowego kotła kondensacyjnego – wyprodukować ciepłą wodę użytkową, tzw. c.w.u. Jednak nie tylko w takich przypadkach inwestorzy decydują się na elektryczne podgrzewacze wody. Często zdarza się, że decydują się na nie pomimo dostępu do sieci gazowej. Powodów jest kilka.

Przede wszystkim elektryczne ogrzewacze wody są ekologiczne. W przeciwieństwie do kotłów gazowych nie produkują spalin. Sprzęt zasilany energią elektryczną to jednak nie tylko redukcja emisji spalin. Warto pamiętać, że obecnie energia elektryczna często jest wytwarzana w oparciu o energię słoneczną, wiatrową czy wodną, a więc stanowi czyste źródło energii. Co więcej, przepływowe podgrzewacze wody świetnie działają z panelami fotowoltaicznymi. Jeśli posiadamy PV możemy z powodzeniem nadwyżkę wyprodukowanej energii przekazać na zasilanie właśnie ogrzewacza wody! Elektryczny podgrzewacz wody stanowi więc zdecydowanie wybór przyszłości!

Podgrzewacz elektryczny ma też przewagę nad innymi, np. kotłami gazowym, jeśli chodzi o montaż. Urządzenia te są bowiem bardzo łatwe w instalacji, a na dodatek można je zamontować w dowolnym miejscu – także bardzo blisko punktu poboru wody, dzięki czemu oszczędzamy energię elektryczną i czas, ponieważ nie musimy długo czekać na ciepłą wodę.

Zalety elektrycznych podgrzewaczy wody

To nie wszystkie korzyści jakie dają podgrzewacze przepływowe. Urządzenia te od lat cieszą się niesłabnącą popularnością w Europie z uwagi na wysoką sprawność połączoną z niską ceną. Co więcej, żywotność podgrzewaczy elektrycznych jest bardzo długa z uwagi na to, że są wykonane z niekorodujących materiałów. Łatwy montaż pozwala na instalacje kilku podgrzewaczy o różnych mocach w różnych punktach poboru wody, co przekłada się na tańsze użytkowanie.

Jedną z największych i niezaprzeczalnych zalet przepływowych ogrzewaczy jest sposób ich działania – pracują bowiem tylko w momencie odkręcenia kranu! Dzięki temu pobór energii następuje tylko wtedy, gdy faktycznie korzystamy z ciepłej wody. Elektryczne przepływowe podgrzewacze wody to optymalny, korzystny i sprytny sposób na ekonomiczne i ekologiczne – zwłaszcza przy współpracy z fotowoltaiką – ogrzewanie wody użytkowej! Więcej informacji znajdziesz na https://dafi.pl/przeplywowe-podgrzewacze-wody-dafi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here