Dieta paleo: zalety i wady

0
584

Czym jest dieta paleo?

Dieta paleo, zwana również dietą paleolityczną, to sposób odżywiania się oparty na jedzeniu produktów, które były dostępne w czasach prehistorycznych. Oznacza to, że spożywa się głównie mięso, ryby, warzywa, owoce i orzechy. Produkty mleczne, zboża i cukier są wykluczone.

Idea tej diety polega na tym, aby jeść tak jak nasze przodkowie sprzed kilku tysięcy lat. Twierdzi się, że ludzie byli zdrowsi i mieli lepszą sylwetkę wtedy niż teraz.

Zalety diety paleo

Głównym celem diety paleo jest poprawienie zdrowia i dobrego samopoczucia. Dieta ta może pomóc w utracie wagi i poprawie metabolizmu. Może również pomóc w obniżeniu poziomu cholesterolu we krwi i zmniejszeniu ryzyka chorób serca.

Dieta paleo może również pomóc w poprawieniu funkcji poznawczych i zmniejszeniu objawów depresji. Ponadto może ona pomóc w regulacji hormonów i poprawieniu skóry.

Wady diety paleo

Jedną z największych wad diety paleo jest to, że może być trudna do utrzymania. Wymaga ona dużego nakładu pracy i czasu na planowanie posiłków oraz gotowanie. Może być również droga ze względu na konieczność kupowania drogich produktów ekologicznych.

Inną wadą tej diety jest to, że może ona ograniczać spożywanie niektórych ważnych składników odżywczych. Należy więc uważnie monitorować swoje spożycie witamin i minerałów oraz suplementować je, jeśli to konieczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here