Nauka dziergania na drutach – co jest potrzebne?

0
281
Nauka dziergania na drutach – co jest potrzebne?

Robienie na drutach wydaje się wielu osobom zajęciem przeszłości. Obecny postęp technologiczny pozwala na ultra-wydajną produkcję ubrań czy ozdób. W praktyce jednak samodzielnie wykonane wyroby typu handmade cieszą się stale rosnącą popularnością. Co ciekawe, ceny tego typu produktów nie należą do najniższych. Z tego też powodu coraz to więcej osób decyduje się na naukę dziergania na drutach. Czy jest to trudne zadanie i jakie narzędzia musimy do tego zakupić? Omówimy to w dzisiejszym artykule.

Druty do dziergania – metalowe czy drewniane?

Podstawowymi narzędziami roboczymi są oczywiście druty do dziergania lub też inaczej druty do robótek. W sklepach znajdziemy całą gamę tego typu produktów, które różnią się nie tylko rozmiarem, ale i materiałem wykonania. Do najpopularniejszych zaliczają się druty metalowe, ale nic nie stoi na przeszkodzie, aby nauczyć się dziergać drutami wykonanymi z drewna, aluminium czy bambusa. Trzeba tylko wziąć pod uwagę, że druty w zależności od materiału, posiadają odmienne właściwości. Druty metalowe pozostają sztywne, podczas gdy druty drewniane lub bambusowe będą pod wpływem ciepła naszych dłoni wyginać się coraz to bardziej. Ponadto metal zawsze jest chłodny w dotyku, a drewno sprawia uczucie większego komfortu podczas pracy.

Włóczki – nie tylko kolor się liczy!

Drugą potrzebną rzeczą do dziergania na drutach są oczywiście włókna. Obecnie można je nabyć w formie włóczek, kordonków czy muliny. Co jest ważne przy wyborze? Przede wszystkim kolor, ale nie tylko! Liczy się też materiał, ponieważ tutaj właściwości poszczególnych włóczek da się łatwo zauważyć podczas noszenia ubrań. Jedne włóczki np. wełniane, lepiej sprawdzają się w formie materiału na ubrania zimowe, podczas gdy inne np. bawełniane czy bambusowe, są o wiele bardziej przewiewne i doskonale sprawdzą się podczas dziergania ubrań letnich. Ważne jest, aby zwrócić uwagę na to, czy dana włóczka nie gryzie lub co gorsza nie uczula. Jest faktem, że niektóre rodzaje włóczek mogą nawet wywoływać objawy alergiczne na skórze.

Więcej informacji na temat dziergania na drutach, a także same narzędzia i akcesoria dziewiarskie, znajdziesz w sklepie z włóczkami pasjanitka.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here