Jak dać odpocząć mózgowi?

1
482
Jak dać odpocząć mózgowi?

Jak dać odpocząć mózgowi?

Jak odbudować szare komórki?

Masz mózg każdego dnia odbiera tysiące bodźców. Dlatego potrzebuje odpoczynku. Aby pozwolić mu odpocząć warto zrezygnować z elektronicznych gadżetów.

Dobrym pomysłem na odpoczynek jest wypad na łono natury czy wizyta na basenie. W takich chwilach mamy odgraniczony dostęp do zbyt wielu bodźców. Nasz mózg może spokojnie odpocząć.

1 KOMENTARZ

  1. Tak naprawdę ciężko jest znaleźć odpoczynek dla mózgu w ciągu dnia, gdy mamy dużo na głowie. Ja często zamykam się w samochodzie i włączam muzykę relaksacyjną. Czasem nawet 5 min pomaga. W domu staram się wyciszyć przed pójściem spać. Nie wgapiam się w ekrany emitujące światło niebieskie takie jak: laptop, telewizor, smartfon. Szczególnie staram się nie czytać newsów odnośnie sytuacji pandemicznej, bo to mnie zawsze negatywnie nastraja. Raczej sięgam po ulubioną książkę, albo po prostu robię sobie relaksującą kąpiel, do której wrzucam specjalne kule musujące. Polecam! To na maxa odpręża. Ostatnio poznaję też mindfulness. Raz pozwolił mi wyłączyć myślenie i zasnąć bez problemu. Jeśli uda mi się zgłębić jego tajniki, to spróbuję stosować go w ciągu dnia. Na razie nie jestem jeszcze na tyle obeznana w temacie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here