Jak wychować swojego psa? – psi behawiorysta Gdańsk

0
305
Jak wychować swojego psa? - psi behawiorysta Gdańsk

Zarówno wtedy, gdy przyjmujemy pod swój dach szczeniaka, jak i kiedy przygarniamy psiaka po przejściach, warto zwrócić się do psiego behawiorysty o pomoc w nauczeniu nas prawidłowej komunikacji z nowym pupilem, a jego – prawidłowych zachowań. Czym dokładnie zajmuje się psi behawiorysta i jak wygląda jego praca ze zwierzakami?

Zadania psiego behawiorysty

Osoby podejmujące się pracy w charakterze psiego behawiorysty powinny posiadać wiedzę z zakresu zoologii, psychologii zwierzęcej oraz medycyny weterynaryjnej. Ich głównym celem jest wyposażyć psiego opiekuna w wiedzę i narzędzia pozwalające stworzyć satysfakcjonująca dla obu stron, przyjacielska relację z pupilem.

Psi behawiorysta może poddać indywidualnej ocenie temperament psiaka, jego relacje ze wszystkimi opiekunami oraz występujące zachowania problematyczne. Następnie uczy on opiekunów lepszych sposobów na komunikację z psem, może zasugerować zmiany dotyczące diety, organizacji najbliższego środowiska psa czy godzin i długości spacerów. Pomoże także pozbyć się niepożądanych zachowań, polepszając jednocześnie dobrostan naszego pupila.

Warto zwrócić się do psiego behawiorysty nie tylko wtedy, gdy problem już wystąpi, ale kiedy zdecydujemy się przyjąć pod swój dach czworonoga, szczególnie takiego po przejściach. W takim wypadku psi behawiorysta przekaże opiekunom kompleksową wiedzę na każdy związany z opieką nad psem temat, pomoże wybrać odpowiednie zabawki, szelki i smycze czy zorganizować psie legowisko. Behawiorysta nauczy opiekunów psa, jak stworzyć dla niego najlepsze warunki i środowisko, w którym będzie się czuł komfortowo i pewnie.

Psi behawiorysta nie zajmuje się jedynie szkoleniem psa, tak aby wykonywał polecenia i nie przejawiał niechcianych zachowań, ale niczym terapeuta dla czworonogów dba o jego dobrostan psychiczny i pomaga wytworzyć dobrą, opartą na zaufaniu relację z opiekunem. Dzięki konsultacjom z psim behawiorysta można dokładnie poznać potrzeby swojego pupila i wypracować optymalne sposoby ich zaspokojenia.

Jak znaleźć dobrego behawiorystę?

Ważne jest, aby osoba, której powierzymy pieczę nad swoim psem, miała odpowiednie wykształcenie i doświadczenie. Jeśli interesuje nas psi behawiorysta Gdańsk, który zajmie się kompleksowo naszym psiakiem, sprawdźmy opinie i oceny na forach lokalnych poświęconych opiece nad psami.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here