Kiedy warto zdecydować się na prześcieradło nieprzemakalne 160×200?

0
290
Kiedy warto zdecydować się na prześcieradło nieprzemakalne 160x200?

Prześcieradła nieprzemakalne na pierwszy rzut oka niczym nie różnią się od tych klasycznych. Ich sekret tkwi jednak w zastosowaniu dwóch rodzajów materiału – dzianiny i tkaniny ochronnej, dzięki której materac zabezpieczony jest przed zamoczeniem.

Czym charakteryzują się nieprzemakalne prześcieradło 160×200?

Prześcieradła nieprzemakalne to produkty, których celem jest zabezpieczenie materaca 160×200 cm przed zabrudzeniem, zamoczeniem czy zniszczeniem. Wykonane są z dzianiny i tkaniny ochronnej, dzięki czemu gwarantują dobrze przespaną noc bez potrzeby budzenia i zmieniania pościeli.

Wszyta po ich bokach gumka i dostępność wielu rozmiarów sprawiają, że bez problemu można dopasować je do wielkości materaca. Gumka chroni je przed ściąganiem nawet w przypadku bardzo niespokojnie śpiącej osoby.

Prześcieradła tego typu pozostają suche nawet po nocnym zmoczeniu się osoby starszej czy chorej. Takie rozwiązanie docenią zarówno pacjenci, którzy poczują się komfortowo, ale również pielęgniarki lub opiekunowie, dbający o codzienną higienę swoich podopiecznych i bliskich.

Kiedy warto zdecydować się na prześcieradło nieprzemakalne 160×200?

Prześcieradła nieprzemakalne zostały zaprojektowane z myślą o stosowaniu przez osoby nietrzymające płynów fizjologicznych a także pacjentów unieruchomionych, którzy cały czas leżą w łóżku. Są także dobrym wyborem dla dzieci, które dopiero uczą się samodzielnego załatwiania swoich potrzeb.

Doskonale sprawdzą się zarówno w domu, jak również w placówkach służby zdrowia, sanatoriach, hospicjach, pensjonatach, czy hotelach. Tkanina, z której są wykonane, jest przyjemna dla skóry i miła w dotyku. Nie powoduje alergii i uczuleń. Zapobiega również przenoszeniu zakażeń, co jest szczególnie istotne w opiece nad chorymi.

Jak wybrać prześcieradło nieprzemakalne 160×200?

Prześcieradło nieprzemakalne to produkt bezpieczny dla użytkownika. Odpowiednio dobrane z pewnością zapewni komfort na najwyższym poziomie. Wybierając tego typu produkt, warto zwrócić uwagę na materiał, z którego został wykonany. Najlepiej wybrać prześcieradło wykonane z tkaniny ochronnej z warstwą poliuretanu oraz dzianiny jersey lub frotte, gdyż są one niezawodne, a jednocześnie przyjemne dla skóry.

Podobnie jak ich klasyczne odpowiedniki, prześcieradła nieprzemakalne dostępne są w różnych rozmiarach, na które warto zwrócić uwagę przy wyborze konkretnego produktu. Prześcieradło wodoodporne musi być dopasowane do wielkości materaca. Warto postawić na model z gumką, dzięki której tkanina nie będzie się rolować, przesuwać lub ściągać, co mogłoby powodować dyskomfort.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here